porno divx film izle

Z-6 Dönen Blaster

Klon Savaşları döneminde kullanılan Merr-Sonn Z-6 Dönen Blaster Topu çok namlulu bir silahtır. Klon Savaşları boyunca sınırlı defa kullanılsa da Z-6 türünün en önde gelen silahlarından biri olarak kabul edilir.

Z-6 seri atış oluşturmak için dönen bir namlu sistemi kullanmaktadır. İçindeki bölmelerde bulunan plazma, sistem sayesinde enerji topları haline gelir ve namludan hedefine doğru fırlatılır. Silah plazma yapısını enerjide sınırlamaktadır çünkü diğer kullanımlarda hedefi bulma oranı düşmektedir. Ayrıca silah çok fazla zorlandığında tüm sistem ile birlikte namluda aşırı ısınacağından silahın büyük bir bölümünün değişmesi gerekir.

Z-6 bu sınırlı koşullarda altı namlusu ile çalışır. Her namlu soğutucu çekirdekler ile çevrelenmiş galven kanallarına bağlanır. Alternatif galven kanalları sadece daha uzun namlular için vardır ama mevcut namlular bile kullanılan kanaların sadece yarısına etki etmektedir. Bir namlunun iki dönüş yapması sırasında bir galven kanalı yeterli miktarda soğuyabilmektedir. Bu Z-6’nin inanılmaz bir atış gücüne sahip olduğunu göstermektedir.

Tüm bu güce ve ayarlanmış muazzam sisteme rağmen Z-6’nin bazı handikapları da vardır. Bu kadar büyük bir atış gücü tabi ki büyük bir cephaneyi de gerektirir. Ayrıca namluların arkasında koruyucu bir zırh içerisinde blasterlar için gerekli etki gazı da bulunmaktadır. Kayma işlemi ve topların dönmesini sağlayan elektromotorlar güçlerini “chained” enerji hücrelerinden alırlar ve bu yüzdendir ki Z-6 aynı zamanda “chaingun” olarak da bilinir. Bunlara ek olarak silah oldukça ağırdır ve taşıma sorunları yaşamaktadır. Merr-Sonn silahın taşınması için çeşitli sistemler ve mikro kaldıraçlar veya iticiler kullanmayı tasarladı ama bu fikirlerin hepsi zaten karışık olan silah sistemini daha da karıştıracaktı ve bu yüzden operasyonlar başarısız olabilirdi.

Z-6 iniş alanlarını temizlemede inanılmaz bir etki oluşturdu ama askerlere göre silah aynı başarıyı geniş alanlardaki çatışmalarda gösteremedi. O yüzden bu silah daha çok belli taktiksel ihtiyaçları olan özel görevler için saklandı.

Arena daki savaşatan sonra hangi Jedilar sağ kalıyor?

Aayla Secura, Anakin Skywalker, Bultar Swan, Ki-Adi Mundi, Kit Fisto, Luminara Unduli, Mace Windu, Nikto Jedi, Obi-Wan Kenobi, Plo Koon, Shaak Ti, Stass Allie.


Tüm grafikler ve tasarım ©1997 ©2009 Hasan Yalçın Lucasfilm Ltd.'e ait materyal, logo, karakter, figür ve resimlerin kullanım hakkı Lucasfilm Ltd.'ne ve Lucasfilm Ltd. Türkiye Temsilcisi Max Licensing. Ltd. aittir. STAR WARS (C)1977, 1998 Lucasfilm Ltd.; The Empire Strikes Back (C)1980, 1998 Lucasfilm Ltd.; Return of the Jedi (C)1983, 1998 Lucasfilm Ltd. Episode I-The Phantom Menace®, Lucasfilm Ltd.ve THX® 1999 Episode II-Attack of the Clones®, Lucasfilm Ltd. ve THX® 2002 Episode III Revenge of the Sith®, Lucasfilm Ltd. ve THX® 2005

Kullanım Şartları ve Copyright